Gelişim Grubu
GELİŞİM GRUBU
 
    37- 54 ay gurubun da vermeye çalıştığımız; zihinsel bedensel ve psikolojik gelişimlerini desteklemek, kişilik özelliklerini, bağımsızlık, yaratıcılık, sorumluluk ve paylaşma duygularını geliştirmek, öz bakım becerilerini kazandırmak, ilgi duydukları konulara kolayca uyum sağlamaları için motive etmek ve en önemlisi evlerindeki sıcaklık ve güven duygusunu Seyhan’da yaşamalarını sağlamak. Amacımız çocuklara bilgi yüklemek değil, öğrenme merakını uyandırmak,araştırıcı keşfedici çocuklar yetiştirmek.
 
OKULUMUZDA EĞİTİM PROGRAMI
 
   Okulumuzda Hıgh/Scope-programı uygulanmaktadır. 1960’da Amerika’da geliştirilmiş bir okulöncesi programıdır. Bu programın dayandığı temel ilke “Etkin Öğrenme” ilkesidir. Okulumuzdaki eğitim programı “ETKİN ÖĞRENME” kavramını temel alır. PLANLAMA- ÇALIŞMA- HATIRLAMA süreci dahilinde çocukların seçimlerini yapıp seçtikleri doğrultuda uygulamaya geçmelerine olanak tanır.
 
PLANLAMA  zamanında çocuklarımız gün içinde ne yapmak istediklerine kendileri karar verir, kendi planlarını oluştururlar.
ÇALIŞMA zamanında her çocuk hazırladığı planı uygular.Arkadaşlarıyla ilişki kurmasına , problem çözmesine, hayal ettiklerini gerçekleştirmesi ve tamamlamasına olanak verir.
TOPLANMA zamanı çocuklar oynadıkları oyuncakları toplamayı,malzemeyi yerine koymayı, sorumluluk almayı öğrenir.
HATIRLAMA zamanında çocuklar geçmiş olayları yeniden değerlendirme, deneyimlerini çeşitli yollarla hatırlamaları sağlanır.
KÜÇÜK GRUP zamanında çocuklar araştırırlar,oynarlar, materyallerle çalışırlar ve yaptıkları hakkında sohbet ederler.
BÜYÜK GRUP zamanında, çocuklar etkin olarak katılırlar, fikirler ortaya koyarlar, öneriler sunarlar, sorunlara çözüm üretirler.
AÇIKHAVA zamanında çocuklar içeride oynarken yapamadıkları, bedenlerini değişik biçimde çalıştırabildikleri zamandır.   
 
ETKİNLİKLERİMİZ
Sabah cimnastiği
Serbest Zaman Etkinliği
Bahçe Etkinlikleri
Kurallı Oyunlar
Mutfak Etkinlikleri
Geziler
Deney Çalışmaları
Satranç
Müzik 
Jimnastik
Yaratıcı Drama
İngilizce-Almanca Dil Eğitimi
Brain Gym
 

Seyhananaokulu.com Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım :