Aktiviteler
Aktivitelerimiz
 
ÖZEL GÜNLER VE PARTİLER: Konularımızı pekiştirmek amacıyla sosyal ve kültürel aktivitelere uygun olarak özel günler ve parti kutlamaları yapılmaktadır. 23 nisan balosu, yeniyıl kutlaması, anneler ve babalar günü, özel sergiler, masal günleri, ev gezileri, nezaket günleri… ve daha bir çok aktiviteyle renklendirdiğimiz günlerimiz ve   partilerimiz…
 
RENK GÜNLERİ: Programımızda her ay bir rengi tüm boyutlarıyla tanırız. O renkle ilgili kıyafetler giyer objeler, oyuncaklar, balonlar getirerek, rengimizle ilgili faaliyetler, boyama çalışmaları yaparak günümüzü renklendiririz.
 
MUTFAK ETKİNLİĞİ : Çocuklar grup halinde günün konusuna da uygun olarak önceden merak ettikleri, sevdikleri bir yiyeceğin yapımını öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirirler. Mutfak etkinliği yaparak/ yaşayarak      öğrenmelerine olanak sağlayan eğlenceli bir çalışmadır. Bir çok kavramı tanıma fırsatı sağlayan etkinliğimizde, çocuklarla farklı malzemeleri bir araya getirerek (kek, kurabiye,dondurma,turşu vb.) farklı  lezzetler oluşturmaktayız.
 
MANDALA GÜNÜ : Mandala daire veya merkez anlamına gelir.Beligin bir şekilde duran merkez ortasına    şekiller ve desenler yerleştirilmiş resmi çocuklar klasik müzik eşliğinde konuşmadan boyarlar Haftada bir gün          uyguladığımız bu yöntem çocuklarda stresi azaltmakta, daha uyumlu hale getirmekte, rahatlatmakta, yaratıcılıklarını geliştirip, grup çalışmalarında uyumlu etkiler sağlamaktadır. 
 
ORİGAMİ GÜNÜ : Kağıt katlama sanatıdır. Çocuklarımızla haftada bir gün basitten zora origami çalışmaları yaparak el-göz koordinasyonu sağlamakta, manipülatif becerilerinin gelişimine destek olmaktayız.
 
DENEY GÜNÜ : Çocuklarımızla konularımızla ilgili Bilim Odamızda çocukların merak ve ilgilerini uyandırmak, yaparak-yaşarak tüm duygularıyla keşfetmelerini sağlamak amacıyla oldukça sık deney çalışmaları yapmaktayız.
 
OYUNCAK GÜNÜ : Her hafta Pazartesi günleri;paylaşma ve ait olma duygularını aşılamak amacıyla        çocuklarımızın evden getirdikleri bir oyuncağı arkadaşlarıyla oynadığı gündür.
 
KİTAP GÜNÜ : Her hafta cuma günleri okulumuzda kitap günüdür.Kitap sevgisini ve okuma alışkanlığını              kazandırdığımız bir aktivitedir.
 
GEZİLER  : Okulumuzda ünite konularını destekler nitelikte  geziler yapılmaktadır. Çocuklar okulda öğrenilen   konuları gezilerle desteklendiği, görüşleri genişlediğinde çok daha iyi özümser.Gezilerimiz çocuklarımızın sosyal çevrelerini tanıma, gözlem yapma, gördüklerini analiz etme,  grup ile hareket etme amacıyla, kendi ilgi alanlarına karar vermelerini de destekleyen  aktivitelerdir.
 
ÜLKELER : Her ay seçtiğimiz bir ülke çocuklarımıza tanıtılmakta, O ülkenin yemekleri yenmekte, başkenti ,tarihi yerleri, O ülkeye ait özel kutlamalarla farklı kültürleri tanımaya ve tanıtmaya çalıştığımız eğitim programımızdır.
 
MEZUNİYET KAMPI : Okulumuzda İlkokula hazırlık grubumuza mezuniyet kampı düzenlenir. O gün ilk kez         evlerinden uzak olmanın , büyüdüğünü hissetmenin tadını okulumuzda bir gece kampı geçirmekle tadarlar. Yastık savaşı yapmak, ateş yakıp kamp kurmak için en çok sabırsızlandıkları ve büyük bir heyecanla bekledikleri            günlerdendir.
   

Seyhananaokulu.com Copyright © Tüm Hakları Saklıdır. Web Tasarım :